רחמנא ליבה בעי – גירסה שנייה

בתקופה האחרונה יש גל של התקפות בתקשורת על כך שהחרדים הם פרזיטים וכולי וכולי ועכשיו יש לובינג חזק להכריח אותם ללמוד לימודי ליבה. ובכן, בכל הדיון הזה אני חושב שמפספסים את העיקר – אפרופו ליבה – והעיקר הוא שלימודי הליבה הם לא רק מתמטיקה, אנגלית או אזרחות; ישנם אלפי יהודים שלא לומדים את לימודי הליבה האמיתיים של העם היהודי.

העם היהודי הוריש לעולם כולו נכס תרבותי עצום, שפעם היה שגור בפיות כולם – יהודים כלא-יהודים – היה כמו מטבע עובר לסוחר, והיום, לא זו בלבד שאנשים ברחבי העולם לא מצטטים אותו, אחינו בני העם היהודי מגמגמים אותו בקושי. אם תפגוש יהודי ותבקש ממנו לסיים את הציטוט, הוא לא ידע מאיפה נחת עליו.

כן, פעם כולם היו שורקים את "סיינפלד", והיום אנשים לא יודעים מזה. אז החלטתי לתת תרומה קטנה לחיזוק המורשת היהודית, ומדי פעם להביא כאן ציטוטים נבחרים בשפת המקור לפי המצברוח והסיטואציה, מהתנ"ך שלי.

והפעם, דיאלוג מתוך הפרק "The Opposite" (עונה 5, פרק 86), שקשור למה שכתבתי בפוסט "משבר גיל הארבעים".  שמתי קישור לקטע מיוטיוב, והבאתי כאן את הדיאלוג מהאתר הזה (הדגשתי בבולד את המשפט שנתן לי את ההשראה למשפט: 25 שנה הייתי בלי-זקן, נו, ולאן הגעתי? זה עזר לי בחיים שהייתי בלי זקן?)

את הקטע אפשר לראות כאן. והנה הדיאלוג:

.Enter George

Jerry : Speaking of having it all … Where were you?

George : I went to the beach. ( Jerry and Elaine exchange looks )

Jerry : Oh, the beach.

George : It's not working, Jerry. It's just not working.

Jerry : What is it that isn't working?

George : Why did it all turn out like this for me? I had so much promise. I was personable, I was bright. Oh, maybe not academically speaking, but … I was perceptive. I always know when someone's uncomfortable at a party. It became very clear to me sitting out there today, that every decision I've ever made, in my entire life, has been wrong. My life is the opposite of everything I want it to be. Every instinct I have, in every of life, be it something to wear, something to eat … It's all been wrong.

( A waitress comes up to George )

Waitress : Tuna on toast, coleslaw, cup of coffee.

George : Yeah. No, no, no, wait a minute, I always have tuna on toast. Nothing's ever worked out for me with tuna on toast. I want the complete opposite of on toast. Chicken salad, on rye, untoasted … and a cup of tea.

Elaine : Well, there's no telling what can happen from this.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s